V pondelok 3.mája sa začali rekonštrukčné práce na frekventovanom južnom ťahu na ceste I/16 pri Rimavskej Sobote. Vodiči sa tak budú musieť pripraviť na čiastočné dopravné obmedzenia, ktoré potrvajú niečo vyše mesiaca. Oprava vozovky, ktorú bude realizovať spoločnosť Eurovia SK, prebehne v rámci projektu Slovenskej správy ciest. Ten zahŕňa veľkoplošné opravy ciest prvej triedy po celom Slovensku.

„Rekonštrukcia vozovky na  hlavnom južnom ťahu I/16 od križovatky s rýchlostnou cestou R2 pri Ožďanoch po časť Rimavskej Soboty Vinica bude realizovaná postupne v dvojkilometrových pracovných úsekoch v období od 3. mája do 11. júna 2021. S opravou cesty súvisia aj dopravné obmedzenia, preto bude na týchto úsekoch umiestnená dočasná svetelná zvislá signalizácia, ktorá bude striedavo riadiť jazdné pruhy,“ uviedla Simona Tančáková, PR manažérka a hovorkyňa spoločnosti EUROVIA SK.

Vďaka oprave tejto komunikácie sa zlepší prevádzková spôsobilosť krytu vozovky. Zabránením vplyvu porúch na nižšie položené vrstvy vozovky sa predĺži aj jej životnosť, vodiči tak cestu budú môcť využívať niekoľko ďalších rokov vo vysokom komforte. Motoristi určite ocenia, že budú jazdiť po novej a bezpečnej vozovke.

V úvodnej fáze opravy prebehne frézovanie povrchu vozovky, nasledovať bude pokládka asfaltu a úprava krajníc. Na dvoch tretinách z 9 200 metrov dlhého úseku bude aplikovaná technológia recyklácie za horúca. Vďaka tejto technológii sa využije pôvodná odfrézovaná časť vozovky a špeciálnou strojnou zostavou sa v jednom kroku obnoví ložná a obrusná vrstva. Zvyšná časť vozovky bude obnovená prostredníctvom klasickej pokládky hutnených asfaltových vrstiev.